Gildia #online

Gildia Scenarzystów online na FB

20/05/2020 | autor: Komisja PromocjiW obliczu ogłoszonych ograniczeń towarzyszących globalnej pandemii koronawirusa, Gildia postanowiła wykorzystać świeżo uruchomiony fanpejdż [link], aby w budujący i inspirujący sposób uprzyjemnić czas scenarzystom utrzymującym zalecany dystans społeczny.

Uruchomiliśmy więc serię siedmiu spotkań online, w której poruszone zostały tematy ważne i ciekawe zarówno dla profesjonalnych scenarzystów, jak i osób, których interesuje wykonywanie tego zawodu oraz tych, którzy ze scenarzystami współpracują. Wszystkie spotkania prowadzili członkowie Gildii Scenarzystów Polskich.

Celem było zwrócenie uwagi na rolę scenarzysty w procesie powstawania dzieła audiowizualnego, przybliżenie perspektywy scenarzystów na tę pracę oraz wypromowanie informacji o działalności Gildii Scenarzystów Polskich.

Spotkania odbywały się na żywo, co dawało możliwość zadawania pytań gościom poszczególnych spotkań.

Poniżej przedstawiamy daty, tematy oraz linki do tych rozmów.


27 kwietnia
Ilona Łepkowska – Po co nam Gildia?
rozmowę prowadziła Agnieszka Kruk

Ilona Łepkowska, scenarzystka, producentka filmowa i telewizyjna, przewodnicząca Zarządu Gildii Scenarzystów Polskich opowiada o tym, jak powstała Gildia, co wydarzyło się od momentu zarejestrowania związku do dzisiaj, a także o już osiągniętych sukcesach oraz poznamy korzyści z przystąpienia do Gildii.
Dostępne [tutaj]


30 kwietnia
Krzysztof Rak – Filmy fabularne
rozmowę prowadził Bartosz Staszczyszyn

Krzysztof Rak, scenarzysta, producent i dramaturg, opowiedział o pracy przy scenariuszach do filmów fabularnych. Z jednej strony poruszone zostały kwestie kreatywne, czyli proces powstawania scenariusza od pomysłu do wersji gotowej do produkcji. Z drugiej, dowiedzieliśmy się o systemie składania i oceny wniosków w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej.
Dostępne [tutaj]


4 maja
Marta i Piotr Szymanek – Seriale premium
rozmowę prowadził Bartosz Staszczyszyn

Marta i Piotr Szymankowie opowiadali o specyfice pracy przy rozwoju seriali premium. Przyjrzeliśmy się się zarówno procesowi twórczemu, współpracy z nadawcą, a także porozmawiamy o formalnościach związanych z nawiązywaniem takiej współpracy.
Obejrzyj [tutaj]


7 maja
Piotr Borkowski – Współpraca scenarzysty z reżyserem
rozmowę prowadziła Małgorzata Sobieszczańska

Piotr Borkowski, scenarzysta filmowy opowiadał o specyfice pracy przy rozwoju scenariuszy do filmów fabularnych oraz doświadczeniach ze współpracy z reżyserami. Dowiedzieliśmy się także, czy w Polsce można utrzymać się wyłącznie z pisania takich scenariuszy
Dostępne [tutaj]


11 maja
Filip Marczewski – Konkurs scenariuszowy Script Pro
rozmowę prowadziła Małgorzata Sobieszczańska

Filip Marczewski reprezentujący organizatora konkursu określanego najbadziej prestiżowym konkursem scenariuszowym w Polsce opowiedział, jak konkurs rozwijał się przez lata, jak wygląda nabór, proces oceny projektów oraz odpowiedział na wszystkie pojawiające się pytania.
Dostępne [tutaj]


14 maja
Gabriela Muskała – Aktorka i scenarzystka
rozmowę prowadził Janusz Margański

Gabriela Muskała, wybitna aktorka, która została także nagradzaną scenarzystką. W rozmowie dowiedzieliśmy się, jak rozpoczęła się jej przygoda ze scenariopisarstwem, jak podchodzi do procesu rozwoju scenariusza oraz nad czym pracuje teraz.
Dostępne [tutaj]


18 maja
Anna Spisz – Konkurs scenariuszowy Script Wars
rozmowę prowadził Marcin Ciastoń

Anna Spisz, szefowa Mazovia Warsaw Film Comission opowiedziała, jak przebiega konkurs Script Wars, jakie są losy scenariuszy nagrodzonych w poprzednich edycjach oraz jaki jest plan na tegoroczną, już czwartą edycję, tego konkursu scenariuszowego.
Dostępne [tutaj]


Cały program zainicjowała i koordynowała Agnieszka Kruk.więcej aktualności >>

WSPÓŁPRACUJEMY

Gildia Scenarzystów Polskich, ul. Odolańska 30/1, 02-562 Warszawa, Polska
© Copyright 2020-2021 Związek Zawodowy Scenarzystów Polskich – Gildia Scenarzystów.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Made in: Studiograficzneweb